Dzień europejski – warsztaty

30 kwietnia – tuż przed weekendem majowym, a w szczególności Świętem Flagi – spotkaliśmy się z panem Maciejem Kowalczykiem, na co dzień urzędnikiem unijnym. Opowiadała nam, jak to jest “być w unii”. Chcieliśmy tym spotkaniem i związanymi z nim warsztatami uczcić dzień europejski – porozmawiać o problematyce unijnej, przybliżyć instytucję naszym uczniom oraz opowiedzieć o wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dzień europejski – zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów:

Dzień europejskiError: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

The requested URL /data/feed/api/user/gimnazjum.startowa/album/WarsztatyDzienEuropejski?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Nasz dzień europejski został opisany też na stronach samej UE:

Inicjatywa Unii Europejskiej “Back to school” odbywa się podczas cypryjskiej prezydencji. Urzędnicy unijni wracają do swoich szkół z lat młodości (lub zaprzyjaźnionych) i na jeden dzień zamieniają się w ambasadorów UE. Dzielą się z młodzieżą swoimi doświadczeniami i rozmawiają z nimi o różnych europejskich doświadczeniach.