Jurek Yehuda Glass – zdjęcia z urodzin

Jurek Yehuda Glass19 maja pan Jurek Yehuda Glass obchodził 84. urodziny. Po naszym zeszłorocznym spotkaniu chcieliśmy ponownie się z nim spotkać i życzyć mu 100, a może i 200 lat. Niestety, odległość z Polski do Izraela jest wciąż niezmiennie olbrzymia i w tym roku podróż nie była możliwa… Próbowaliśmy więc skontaktować się telefonicznie z panem Jurkiem i opowiedzieć mu, co się działo i jak ważny był to dla nas dzień.

Jurek Yehuda Glass – zdjęcia z urodzin na Startowej

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

The requested URL /data/feed/api/user/gimnazjum.startowa/album/UrodzinyPJurkaGlassa?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Jurek Yehuda Glass przed wojną mieszkał w Warszawie w Śródmieściu, w czasie
wojny stracił rodzinę, a po wojnie wyjechał z Polski i nigdy nie wrócił.

Historia naszej znajomości rozpoczęła się w 2011 roku, dzięki pani Aleksandrze Domańskiej, która robiła reportaż o
rodzinie Glassów. Chociaż p. Jurek nie mógł przyjechać do Polski, pomyśleliśmy o wysłaniu mu albumu o współczesnej Warszawie, nawiązującego do czasów jego dzieciństwa. Wiemy, że świadomość pamięci o nim i jego rodzinie bardzo go wzruszyła – podziękował naszej szkole w liście do nas.

Krótki reportaż z pobytu pana Jurka w Warszawie i w szczególności u nas w gimnazjum można przeczytać także na stronie gazety.pl

Więcej zdjęć można obejrzeć także u nas na stronie