Historia sztuki: egzamin w Muzeum Narodowym

W piątek, 31 maja historia sztuki odbyła się poza murami szkoły. Klasy pierwsze zdawały egzamin w Muzeum Narodowymhistoria sztuki

Historia sztuki w Muzeum Narodowym – zobaczcie wybrane zdjęcia:

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

The requested URL /data/feed/api/user/gimnazjum.startowa/album/EgzaminZHistoriiSztukiWMuzeumNarodowym?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Egzamin polegał na wyszukiwaniu informacji zawartych w opisach dzieł sztuki i odpowiednim kojarzeniu faktów. Przyznacie chyba, że najlepiej uczy się i zapamiętuje przez poznawanie, prawda?

W ramach historii sztuki lekcje często odbywają się poza szkołą. Klasy drugie wyjeżdżają do Krakowa (wcześniej do Wrocławia) na wyjazd humanistyczno-renesansowy, klasy trzecie natomiast zwiedzają Łódź jako miasto wieku XIX. Często odbywają się lekcje muzealne – na Zamku Królewskim, czasem w Zachęcie lub właśnie w Muzeum Narodowym.

W Społecznym Gimnazjum “Startowa” historia sztuki jest obowiązkowym przedmiotem dla wszystkich uczniów- takim samym jak np. plastyka czy historia. Współpracując między sobą, nauczyciele wspierają wiedzę uczniów, działając na pograniczu tych nauk, rozszerzając posiadane przez uczniów informacje oraz pomagając lepiej przyswoić im ich wiedzę.