Kielecczyzna – wycieczka kl. I

Zaraz po egzaminach trymestralnych (kończących praktycznie rok szkolny!) – nasi pierwszoklasiści udali się w podróż na południe Polski. Kielecczyzna – wycieczka o wiele ciekawsza, niż się na pierwszą chwilę wydaje.

Kielecczyzna - wycieczka

Kielecczyzna – wycieczka klas pierwszych. Zobaczcie, jakie tajemnice w sobie kryje:

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:





Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/gimnazjum.startowa/album/WyjazdKlINaKielecczyzne?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

O samym regionie więcej można poczytać np. na stronach Gmin Turystycznych.

Na Startowej wycieczki odbywają się regularnie dwa razy do roku. Na początku roku odbywa się wyjazd naukowy. Pierwsze klasy odbywają wyjazd przyrodniczo-integracyjny, drugie klasy realizują materiał humanistyczno-renesansowy, a trzecie – poznają bliżej wiek XIX i przy okazji zaliczają część zajęć praktyczno-technicznych.

Natomiast na koniec roku realizujemy program – poznajemy Polskę. W tym roku klasy pierwsze poznawały Polskę centralną, klasy drugie pojechały do Kazimierza oraz do Poznania, a klasy trzecie zawitały nad morze. Więcej o poszczególnych wyjazdach – wkrótce, na pewno będą zdjęcia i opisy! :)

Kielecczyzna – wycieczka. Oto nasze propozycje, co można zobaczyć:

  • Czy wiesz, że Góry Świętokrzyskie są najniższymi Górami w Polsce? Z Łysicy można podziwiać panoramę Gór. A jeśli nie wiesz, co to są gołoborza, to przyjrzyj się uważnie zdjęciom ;)
  • W Ślichowicach jest rezerwat przyrody – tam dokładnie widać, jaka siła drzemie w przyrodzie.
  • Dla osób zainteresowanych etnografią jest fantastyczne Muzeum Wsi Kieleckiej, obrazujące, jak ludzie żyli dawniej i dziś.
  • Fajnie jest tez w Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, mnóstwo niuansów, detali, zerknijcie na kilka zdjęć, które stamtąd mamy
  • Podobnie jest też w ruinach huty “Józef” – magiczne miejsce.
  • Natomiast dla aktywnych polecamy spływ kajakowy Czarną Nidą. Rzeka niby łatwa, ale nam “udało się” zaliczyć wywrotkę!
  • Oczywiście, jak w każdym miejscu w Polsce, jest tam też świetny park linowy, a to wiadomo – zabawa, integracja i trochę lęku wysokości.
  • Obowiązkowym punktem wycieczki jest dąb “Bartek” – najstarsze drzewo w Polsce z największą ilością podpór przypadającą na ilość gałęzi
  • Na zakończenie proponujemy Muzeum Militariów w Skarżysku – Kamiennej.

Tyle udało się zwiedzić nam – choć sam region kryje w sobie o wiele więcej. Z drugiej strony – jak na trzy dni – to i tak sporo. Może wrócimy tam niedługo, może za rok, może za dwa?

Zostańcie z nami! Więcej relacji z wyjazdów niedługo.