Manifestacja solidarności z uchodźcami

Dnia 12 września (w najbliższą sobotę) o godz. 16.00 przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu spotykają się ludzie, którzy chcą zamanifestować solidarność z uchodźcami uciekającymi ze swoich krajów przed wojną i terrorem. Zawiadamiamy nauczycieli, rodziców i uczniów naszego Zespołu Szkół “Bednarska” o możliwości udziału w tej manifestacji.

Naszym patronem jest Maharadża Jam Saheb Digvijay Sinhji, który w czasie II wojny światowej udzielił w Indiach pomocy i schronienia 5 tysiącom polskich dzieci – uchodźcom z syberyjskiego zesłania. My dziś, za Jego przykładem, możemy okazać życzliwość i gotowość pomocy tym, których życie jest w ich krajach zagrożone, w tym także tysiącom dzieci.
Spotkajmy się na Krakowskim Przedmieściu w gronie osób, które chcą, aby Polska udzieliła wsparcia ludziom uciekającym przed zagrożeniem.

Pokażmy, że chcemy powitać ich życzliwie w naszym kraju.
Krystyna Starczewska