Dzieci z dworca Brześć dziękują dzieciom ze Startowej!

W ramach wspierania Międzynarodowej Inicjatywy Humanitarnej, w porozumieniu z Amnesty International zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę rzeczy dla uchodźców wojennych z Czeczenii. Koczują na dworcu w Brześciu, nie mają pieniędzy, ciepłych ubrań, gdy wyjeżdżali z Czeczenii, było lato.

Dostaliśmy od nich piękny list, który publikujemy poniżej

“Dziękujemy Startowej za wielką zbiórkę rzeczy dla małych. To wy jesteście autorami uśmiechów na twarzach czeczeńskich dzieci, którzy we własnym kraju żyć nie mogą, a Polska odgradza ich od Europy szlabanem. Dziesiątki śpiworów, koców, kurtek, butów, czekolad i innych “potrzebności” pojechało na Białoruś w dużych niebieskich torbach. Wolontariusze Międzynarodowej Inicjatywy Humanitarnej z Polski i Ukrainy oraz Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej przekazali waszą dobroć tym, którzy tak bardzo jej potrzebują.
Dziękujemy!

img-20161003-wa0002 img-20161017-wa0005 img-20161017-wa0007