Grupa Twórcza Symfonia – wernisaż p. Bożeny Korulskiej

Grupa Twórcza SymfoniaSerdecznie zapraszamy na wernisaż, w którym p. Bożena Korulska – nasza nauczycielka plastyki – również bierze udział!

Grupa Twórcza Symfonia, czwartek 18.09 g. 18. Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a.

Grupa Twórcza Symfonia przy OW ZPAP zainspirowana wspaniałą postacią Oskara Kolberga, wybitnego etnografa i kompozytora, specjalizującego się przede wszystkim w tematyce polskiego folkloru muzycznego podjęła w Roku Kolberga próbę malarskiego zinterpretowania tematyki związanej z jego twórczością. Zaowocowało to zorganizowaniem wystawy Wokół Kolberga. W naszym założeniu było uwrażliwienie na odbiór muzyki polskiej, zwrócenie uwagi na folklor, historię, korzenie naszej tożsamości. Artyści poszukiwali współczesnych środków wyrazu, dla wyrażenia emocji przekazywanych przez muzykę ale również by oddać istotę naszej kultury i tożsamości narodowej. Abstrakcyjne podejście do dzieła pozwala przybliżyć i pokazać światu naszą polską Sztukę, jej oryginalność i indywidualność wynikającą z tradycji kulturowej i tego z czego wyrastamy, tego co nas otacza i otaczało naszych przodków. Obraz namalowany przez artystę nie jest pięknem samym w sobie, lecz wyraża pewną myśl, którą malarz chce przekazać odbiorcy. Realizując projekt danej wystawy zależy nam na tym aby była ona spójna, oddająca wspólną myśl, ideę. Praca w grupie wymaga podporządkowania i koordynacji działania. Dbamy o poziom artystyczny wystawianych prac, ich powiązanie z tematem.

W Roku Lutosławskiego (2013) nawiązaliśmy kontakt z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach, gdzie zorganizowaliśmy dwie wystawy Grupy Twórczej Symfonia, inspirowane muzyką Witolda Lutosławskiego. W bieżącym roku zostaliśmy zaproszeni przez Filharmonię Świętokrzyską, żeby zaprezentować tam naszą wystawą Wokół Kolberga w listopadzie 2014 r. Należy zaznaczyć, że  to właśnie Oskar Kolberg jest patronem Filharmonii Świętokrzyskiej i, że wystawa ta stanie się elementem obchodów Roku Kolberga.

Pani Bożena Korulska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, uzyskała dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej i pedagogiki artystycznej u prof. E. Piotrowicza oraz Podyplomowego Studium Scenografii ASP w Warszawie – dyplom u prof. J. Szajny.

Pracowała jako asystentka w Katedrze Projektowania Plastycznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, jako grafik i dyrektor artystyczny w wydawnictwach polskich i zagranicznych (m.in. Wydawnictwo Infor, Wydawnictwo Prawnicze, Warsaw Business Journal), jako scenograf w teatrach w Polsce i USA, projektując scenografię i kostiumy do tekstów m. in. takich autorów jak I. Iredyński, St. Grochowiak, St. Baliński, W. Majakowski, M. Wellman.

Zajmuje się grafiką artystyczną, grafiką wydawniczą, grafiką internetową, scenografią, malarstwem. Swe prace graficzne i malarskie prezentuję na licznych wystawach w Polsce i zagranicą. Jest laureatką dwóch konkursów graficznych im. J. Gielniaka w Jeleniej Górze.

Uczestniczy w wystawach dwóch grup artystycznych: PositiveArt i Grupa Twórcza Symfonia.