Fotorelacja: Wyjazd Eko klas pierwszych

Na początku roku – trochę dla tradycji, trochę dla poznania siebie nawzajem, a trochę dla nauki – klasy pierwsze pojechały na Wyjazd Eko. Czym jest Wyjazd Eko i jak było – poniżej fotorelacja.

Wyjazd EKO Białowieża

Początek roku to dla nowych pierwszoklasistów szczególny czas. Skończyła się szkoła podstawowa, rozpoczyna gimnazjum – wielka niewiadoma. Wyjazd Eko ma na celu przełamanie pierwszych lodów. Ale nie tylko, bo jest to pierwszy warsztat, w którym pierwszaki biorą udział. Wyjzd Eko daje nam jako szkole możliwość poznania nowych klas pierwszych, dzieci – jak funkcjonują, co naprawdę umieją i jaki jest ich wstępny potencjał z wielu dziedzin.

W tym roku pojechaliśmy na północny wschód Polski – do Białowieży i do Teremisek. Jest to znakomite miejsce – trochę zapomniane, trochę dzikie, na pewno świetnie nadające się do nauki i poznawania przyrody. Tereny najstarszej puszczy w Europie to znakomity wstęp do zaszczepienia żyłki przyrodnika wśród naszych nowych uczniów.

Podczas wyjazdu zajmujemy się przede wszystkim tematami przyrodniczymi. Stąd na przykład Wyjazd Eko obfituje w sytuacje, na których łatwo zauważyć na zdjęciach trzynastolatków zapatrzonych w mikroskop i szukających czegoś, czy brodzących w wodzie w poszukiwaniu rybek i glonów.

Wyjazd Eko odbywa się co roku w pierwszym pełnym tygodniu funkcjonowania szkoły i jest tradycją wyniesioną jeszcze z I Społecznego Liceum “Bednarska”. Tradycja ta sięga dwudziestu pięciu lat!

Wyjazd EKO rocznika Nowa Era – fotorelacja:

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

The requested URL /data/feed/api/user/gimnazjum.startowa/album/WyjazdEKORocznikaNowaEra?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

2 odpowiedzi do “Fotorelacja: Wyjazd Eko klas pierwszych”

1. Piękne zdjęcia, piękny wyjazd. Wkradł się tylko mały błąd. Jeśli się nie mylę, to Teremiski odmieniają się: dokąd? Do Teremisek, a nie Teremisk.

Pozdrowienia dla całej kochanej Startowej!

Możliwość komentowania jest wyłączona.