II edycja konkursu “Podróżuj, śnij, odkrywaj”

Konkurs I edycja okładkaZa dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. – Mark Twain

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji konkursu „Podróżuj, śnij, odkrywaj”

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy I edycję ogólnopolskiego konkursu literackiego „Startowej”, pod tytułem „Podróżuj, śnij, odkrywaj”. Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania: otrzymaliśmy 1138 prac. Poziom nadesłanych opowiadań, wierszy i dramatów był bardzo wysoki i wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i przyjemność płynącą z lektury. Nagrodziliśmy 20 autorów we wszystkich kategoriach wiekowych. Wszystkie nagrodzone prace zostały opublikowane w pięknie wydanej książce. Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędzie się w czerwcu 2014 roku.

Konkurs obejmuje cztery kategorie: esej, opowiadanie, dramat i wiersz.

Tematyka dowolna, choć można potraktować motto naszego konkursu jako swego rodzaju inspirację.

Pracę może zgłaszać autor/ka, rodzic/opiekun, nauczyciel.

Skład jury:

• Krystyna Kofta, pisarka (Przewodnicząca);
  • Tomasz Łubieński – pisarz, dramaturg, redaktor naczelny „Nowych Książek”;
  • Dorota Gacek – dziennikarka działu literackiego II programu Polskiego Radia;
  • dr Ewa Korulska – polonistka, dyrektorka gimnazjum „Startowa”;
  • Anna Piwkowska – poetka, pisarka, nauczycielka języka polskiego na „Startowej”
  • dr Radosław Romaniuk – literaturoznawca, tłumacz, polonista.

Kryteria oceny tekstów:  ciekawy pomysł, talent językowy, wyobraźnia.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu jest Społeczne Gimnazjum „Startowa” w Warszawie prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół I SLO.
  2. Termin nadsyłania prac upływa w dniu 31 stycznia 2014 roku.
  3. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponad gimnazjalna.
  4. Wymagania formalne:

Objętość pracy:  esej lub opowiadanie 3 do 7 stron maszynopisu, dramat od 5 do 15 stron maszynopisu.

Strony numerowane, zszyte/spięte, tekst dwustronny, na pierwszej imię i nazwisko i tytuł pracy.

Strona tytułowa, która zawiera: tytuł pracy; imię, nazwisko i wiek autorki/autora; adres mailowy autorki/autora lub rodzica (dotyczy uczniów szkoły podstawowej), numer telefonu; adres korespondencyjny. W przypadku zgłoszenia przez osobę inną, także kontakt mailowy i telefoniczny do tej osoby.

Utwory pozbawione strony tytułowej nie będą oceniane.

Prosimy o nadsyłanie prac pocztą w dwóch egzemplarzach na adres:

Społeczne Gimnazjum „STARTOWA”,  02-248 Warszawa, ul. Startowa 9
KONIECZNIE z dopiskiem “Konkurs literacki”

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać u Anny Piwkowskiej, mail: aniapiwkowska@wp.pl, tel. 22 846 03 37 (szkoła).