Zaproszenie na piknik

Zaproszenie

Informacja o wykonawcach:

Justyna Bacz

Piosenkarka, lingwistka, nauczycielka i lektorka  języka francuskiego, laureatka festiwali piosenki francuskiej w Polsce i we Francji. Na jej repertuar składa się klasyka piosenki francuskiej, piosenki polskich autorów oraz własne teksty i przekłady. Śpiewa po polsku, francusku i rosyjsku.  Występuje w ośrodkach kultury we Francji, w wielu  placówkach kulturalnych w Polsce: na kameralnych scenach teatralnych, w domach kultury, Instytutach Francuskich, ośrodkach Alliance Française. W ostatnim czasie zagrała w kilku radiowych studiach koncertowych, w Teatrze Wielkm, a także na festiwalach im. G. Brassensa: w Vaison-la-Romaine we Francji , kilkakrotnie w Berlinie, a także na Festiwalu Frankofonii w Lozannie.

Nagrała 2 solowe  płyty. Pierwsza to  „Tête-à-tête” z utworami polskimi m. in do wierszy Anny Piwkowskiej, a  także francuskimi. Druga to album „Brassens mon amour” zawierający utwory francuskiego barda Georgesa Brassensa w polskich tłumaczeniach, którego koncert promocyjny miał miejsce w Studiu im. A. Osieckiej III Programu Polskiego Radia. Pracuje nad kolejną płytą, która ukaże się jesienią tego roku.

Więcej o artystce na www.justynabacz.net

Pinaktoteka

Zespół Pinakoteka to projekt audiowizualny łączący muzykę z tekstem i obrazem. Pinakoteka wykonuje muzykę Asi Jasińskiej w aranżacji całego zespołu do współczesnych tekstów Marzeny Kowalskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Pasternaka, Pupacicia i innych. Są to utwory zawierające elementy piosenki aktorskiej,  ballady jazzowej, piosenki kabaretowej. Połączenie ciekawych, zmuszających do refleksji tekstów z muzyką pełną emocji, która choć nie pozbawiona energii, daje uczucie ukojenia.

Na początku 2013 roku zespół rozpoczął współpracę z krakowską malarką Agatą Padoł Ciechanowską, której ekspresjonistyczne obrazy pojawiają się w wersji multimedialnej na koncertach.

Szczyt Wszystkiego – Dr Marek Szczyt

Jeden z najbardziej znanych i cenionych chirurgów plastyków w Polsce. Wydział lekarski Akademii Medycznej ukończył w 1987 roku. Po odbyciu stażu podyplomowego pracował przez cztery lata w Klinice Chirurgii Instytutu Hematologii w Warszawie pod kierownictwem prof. Marka Ziemskiego zdobywając I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Przez siedem lat operował w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju – najstarszym w Polsce i jednym z najlepszych ośrodków chirurgii plastycznej na świecie. Dzięki pracy pod kierownictwem prof. Kazimierza Kobusa, a także licznym stażom i szkoleniom w kraju i za granicą zdobył umiejętności i doświadczenie niezbędne do samodzielnego i odpowiedzialnego leczenia chorych z wadami wrodzonymi, pourazowymi zniekształceniami, czy ubytkami tkanek. Opanował perfekcyjnie wszystkie techniki operowania pod mikroskopem oraz zasady chirurgii laserowej i endoskopowej, zabiegi z zakresu chirurgii czaszkowo-szczękowej i twarzowej. Przez pięć lat pracował w Centrum Zdrowia Dziecka, z którym współpracuje do dziś przy przypadkach wymagających wielospecjalizacyjnego postępowania. Wiedzę i umiejętności doskonalił na licznych kongresach i szkoleniach na całym świecie, m.in. w USA, Francji, Włoszech, Austrii, Niemczech,